|
BenRiach The Thirty (46% Alcohol by volume) 30 mL Serving Size |
|
|---|---|
| Alcohol | 11 g (1.1 Standard Drinks) |
| Calories | 76 |
| Energy (kJ) | 316 kJ |
| Fat | 0 g |
| Sodium | 0 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Caffeine | 0 mg |
|
BenRiach Quarter Cask (46% Alcohol by volume) 30 mL Serving Size |
|
|---|---|
| Alcohol | 11 g (1.1 Standard Drinks) |
| Calories | 76 |
| Energy (kJ) | 316 kJ |
| Fat | 0 g |
| Sodium | 0 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Caffeine | 0 mg |
|
BenRiach Smoky Quarter Cask (46% Alcohol by volume) 30 mL Serving Size |
|
|---|---|
| Alcohol | 11 g (1.1 Standard Drinks) |
| Calories | 76 |
| Energy (kJ) | 316 kJ |
| Fat | 0 g |
| Sodium | 0 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Caffeine | 0 mg |
|
BenRiach Triple Distilled Ten (43% Alcohol by volume) 30 mL Serving Size |
|
|---|---|
| Alcohol | 10 g (1.0 Standard Drinks) |
| Calories | 71 |
| Energy (kJ) | 295 kJ |
| Fat | 0 g |
| Sodium | 0 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Caffeine | 0 mg |
|
BenRiach The Twelve (46% Alcohol by volume) 30 mL Serving Size |
|
|---|---|
| Alcohol | 11 g (1.1 Standard Drinks) |
| Calories | 76 |
| Energy (kJ) | 316 kJ |
| Fat | 0 g |
| Sodium | 0 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Caffeine | 0 mg |
|
BenRiach The Twenty Five (46% Alcohol by volume) 30 mL Serving Size |
|
|---|---|
| Alcohol | 11 g (1.1 Standard Drinks) |
| Calories | 76 |
| Energy (kJ) | 316 kJ |
| Fat | 0 g |
| Sodium | 0 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Caffeine | 0 mg |
|
BenRiach The Twenty One (46% Alcohol by volume) 30 mL Serving Size |
|
|---|---|
| Alcohol | 11 g (1.1 Standard Drinks) |
| Calories | 76 |
| Energy (kJ) | 316 kJ |
| Fat | 0 g |
| Sodium | 0 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Caffeine | 0 mg |
|
BenRiach The Original Ten (43% Alcohol by volume) 30 mL Serving Size |
|
|---|---|
| Alcohol | 10 g (1.0 Standard Drinks) |
| Calories | 71 |
| Energy (kJ) | 295 kJ |
| Fat | 0 g |
| Sodium | 0 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Caffeine | 0 mg |
|
BenRiach The Smoky Ten (46% Alcohol by volume) 30 mL Serving Size |
|
|---|---|
| Alcohol | 11 g (1.1 Standard Drinks) |
| Calories | 76 |
| Energy (kJ) | 316 kJ |
| Fat | 0 g |
| Sodium | 0 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Caffeine | 0 mg |
|
BenRiach Smoke Season (52.8% Alcohol by volume) 30 mL Serving Size |
|
|---|---|
| Alcohol | 13 g (1.3 Standard Drinks) |
| Calories | 87 |
| Energy (kJ) | 363 kJ |
| Fat | 0 g |
| Sodium | 0 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Caffeine | 0 mg |
|
BenRiach The Smoky Twelve (46% Alcohol by volume) 30 mL Serving Size |
|
|---|---|
| Alcohol | 11 g (1.1 Standard Drinks) |
| Calories | 76 |
| Energy (kJ) | 316 kJ |
| Fat | 0 g |
| Sodium | 0 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Caffeine | 0 mg |
|
BenRiach Malting Season (48.7% Alcohol by volume) 30 mL Serving Size |
|
|---|---|
| Alcohol | 12 g (1.2 Standard Drinks) |
| Calories | 80 |
| Energy (kJ) | 334 kJ |
| Fat | 0 g |
| Sodium | 0 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Caffeine | 0 mg |