|
GlenDronach Original 12 Year Old (43% Alcohol by volume) 30 mL Serving Size |
|
|---|---|
| Alcohol | 10 g (1.0 Standard Drinks) |
| Calories | 71 |
| Energy (kJ) | 295 kJ |
| Fat | 0 g |
| Sodium | 0 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Caffeine | 0 mg |
|
GlenDronach Allardice 18 Year Old (46% Alcohol by volume) 30 mL Serving Size |
|
|---|---|
| Alcohol | 11 g (1.1 Standard Drinks) |
| Calories | 76 |
| Energy (kJ) | 316 kJ |
| Fat | 0 g |
| Sodium | 0 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Caffeine | 0 mg |
|
GlenDronach Peated (46% Alcohol by volume) 30 mL Serving Size |
|
|---|---|
| Alcohol | 11 g (1.1 Standard Drinks) |
| Calories | 76 |
| Energy (kJ) | 316 kJ |
| Fat | 0 g |
| Sodium | 0 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Caffeine | 0 mg |
|
GlenDronach Parliament 21 Year Old (48% Alcohol by volume) 30 mL Serving Size |
|
|---|---|
| Alcohol | 11 g (1.1 Standard Drinks) |
| Calories | 79 |
| Energy (kJ) | 330 kJ |
| Fat | 0 g |
| Sodium | 0 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Caffeine | 0 mg |
|
GlenDronach Kingsman 25 Year Old (48.2% Alcohol by volume) 30 mL Serving Size |
|
|---|---|
| Alcohol | 11 g (1.1 Standard Drinks) |
| Calories | 79 |
| Energy (kJ) | 331 kJ |
| Fat | 0 g |
| Sodium | 0 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Caffeine | 0 mg |
|
GlenDronach Peated Port Wood Finish (46% Alcohol by volume) 30 mL Serving Size |
|
|---|---|
| Alcohol | 11 g (1.1 Standard Drinks) |
| Calories | 76 |
| Energy (kJ) | 316 kJ |
| Fat | 0 g |
| Sodium | 0 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Caffeine | 0 mg |