|
Glenglassaugh 12 Year Old (45% Alcohol by volume) 30 mL Serving Size |
|
|---|---|
| Alcohol | 11 g (1.1 Standard Drinks) |
| Calories | 74 |
| Energy (kJ) | 309 kJ |
| Fat | 0 g |
| Sodium | 0 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Caffeine | 0 mg |
|
Glenglassaugh Sandend (50.5% Alcohol by volume) 30 mL Serving Size |
|
|---|---|
| Alcohol | 12 g (1.2 Standard Drinks) |
| Calories | 83 |
| Energy (kJ) | 347 kJ |
| Fat | 0 g |
| Sodium | 0 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Caffeine | 0 mg |
|
Glenglassaugh Portsoy (49.1% Alcohol by volume) 30 mL Serving Size |
|
|---|---|
| Alcohol | 12 g (1.2 Standard Drinks) |
| Calories | 81 |
| Energy (kJ) | 337 kJ |
| Fat | 0 g |
| Sodium | 0 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Caffeine | 0 mg |