|
Herradura Silver (40% Alcohol by volume) 30 mL Serving Size |
|
|---|---|
| Alcohol | 9 g (0.9 Standard Drinks) |
| Calories | 66 |
| Energy (kJ) | 275 kJ |
| Fat | 0 g |
| Sodium | 0 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Caffeine | 0 mg |
|
Herradura Reposado (40% Alcohol by volume) 30 mL Serving Size |
|
|---|---|
| Alcohol | 9 g (0.9 Standard Drinks) |
| Calories | 66 |
| Energy (kJ) | 275 kJ |
| Fat | 0 g |
| Sodium | 0 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Caffeine | 0 mg |
|
Herradura Anejo (40% Alcohol by volume) 30 mL Serving Size |
|
|---|---|
| Alcohol | 9 g (0.9 Standard Drinks) |
| Calories | 66 |
| Energy (kJ) | 275 kJ |
| Fat | 0 g |
| Sodium | 0 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Caffeine | 0 mg |
|
Herradura Ultra Anejo (40% Alcohol by volume) 30 mL Serving Size |
|
|---|---|
| Alcohol | 9 g (0.9 Standard Drinks) |
| Calories | 67 |
| Energy (kJ) | 280 kJ |
| Fat | 0 g |
| Sodium | 0 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Caffeine | 0 mg |
|
Herradura Selección Suprema (40% Alcohol by volume) 30 mL Serving Size |
|
|---|---|
| Alcohol | 9 g (0.9 Standard Drinks) |
| Calories | 66 |
| Energy (kJ) | 275 kJ |
| Fat | 0 g |
| Sodium | 0 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Caffeine | 0 mg |
|
Herradura Double Barrel Reposado (40% Alcohol by volume) 30 mL Serving Size |
|
|---|---|
| Alcohol | 9 g (0.9 Standard Drinks) |
| Calories | 66 |
| Energy (kJ) | 275 kJ |
| Fat | 0 g |
| Sodium | 0 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Caffeine | 0 mg |
|
Herradura Blanco Colección de la casa directo de alambique (55% Alcohol by volume) 30 mL Serving Size |
|
|---|---|
| Alcohol | 13 g (1.3 Standard Drinks) |
| Calories | 90 |
| Energy (kJ) | 378 kJ |
| Fat | 0 g |
| Sodium | 0 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Caffeine | 0 mg |