|
Old Forester 86 Proof (43% Alcohol by volume) 30 mL Serving Size |
|
|---|---|
| Alcohol | 10 g (1.0 Standard Drinks) |
| Calories | 71 |
| Energy (kJ) | 295 kJ |
| Fat | 0 g |
| Sodium | 0 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Caffeine | 0 mg |
|
Old Forester Signature (50% Alcohol by volume) 30 mL Serving Size |
|
|---|---|
| Alcohol | 12 g (1.2 Standard Drinks) |
| Calories | 82 |
| Energy (kJ) | 343 kJ |
| Fat | 0 g |
| Sodium | 0 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Caffeine | 0 mg |
|
Old Forester 40 Proof (40% Alcohol by volume) 30 mL Serving Size |
|
|---|---|
| Alcohol | 9 g (0.9 Standard Drinks) |
| Calories | 66 |
| Energy (kJ) | 275 kJ |
| Fat | 0 g |
| Sodium | 0 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Caffeine | 0 mg |
|
Old Forester Statesman (47.5% Alcohol by volume) 30 mL Serving Size |
|
|---|---|
| Alcohol | 11 g (1.1 Standard Drinks) |
| Calories | 78 |
| Energy (kJ) | 326 kJ |
| Fat | 0 g |
| Sodium | 0 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Caffeine | 0 mg |